Wykaz zmian do wersji 3.24.0 (23.04.2021)
Zmiany w module Zgłoszenia
Nowe strategie typów zgłoszeń
W module Zgłoszenia do typów zgłoszeń (
) zostały dodane nowe strategie: Faktura, Pozycja faktury, Awizo i Pozycja awiza.Faktura — umożliwia składanie reklamacji dotyczącej dokumentu faktury znajdującego się w naszym systemie.
Pozycja faktury — umożliwia składanie reklamacji dotyczącej jednej z pozycji faktury znajdującej się w naszym systemie.
Awizo — umożliwia składanie reklamacji dotyczącej dokumentu awizo znajdującego się w naszym systemie.
Pozycja awiza — umożliwia składanie reklamacji dotyczącej pozycji awiza znajdującej się w naszym systemie.

Jeżeli w sklepie podczas dodawania zgłoszenia Klient wybierze typ zgłoszenia z określoną strategią, będzie mógł wskazać z listy numer odpowiedniego dokumentu lub pozycji.

Blokada edytowania przez klienta wprowadzonego już zgłoszenia
Dodano możliwość zablokowania edycji wprowadzonego zgłoszenia. Gdy blokada jest aktywna, klient w sklepie nie może edytować zgłoszeń, dodawać nowych komentarzy i załączników ani zmieniać statusu.
Blokadę można włączyć w ogólnej konfiguracji zgłoszeń (
) za pomocą opcji Blokuj możliwość zmian po wprowadzeniu zgłoszenia (domyślnie jest ona nieaktywna).
Automatyczny wybór typu zgłoszenia na podstawie wprowadzonego dokumentu
Umożliwiono włączenie automatycznego wyboru typu zgłoszenia na podstawie dokumentu lub produktu wprowadzonego podczas dodawania zgłoszenia w sklepie. Aby możliwe było takie automatyczne przypisanie, w danej kategorii musi być skonfigurowany tylko jeden typ zgłoszenia z daną strategią.
Opcję Automatyczne wybieranie typu reklamacji na podstawie wprowadzonego dokumentu lub produktu można aktywować w konfiguracji ogólnej (
).
Sortowanie i filtrowanie w konfiguracji zgłoszeń
W konfiguracji zgłoszeń, w zakładkach Kategorie zgłoszeń, Typy zgłoszeń i Rozwiązania zgłoszeń dodano możliwość filtrowania i sortowania po kolumnach tabel.
Pobieranie załączników bez logowania się do sklepu
Umożliwiono pobieranie załączników do zgłoszeń za pomocą publicznych adresów URL, bez konieczności logowania się do sklepu. Ten publiczny link jest przekazywany integracyjnie do systemu ERP.
Prezentowanie i konfiguracja godzin pracy dla poszczególnych typów zgłoszenia
Podczas dodawania i edycji typu zgłoszenia można skonfigurować godziny pracy. Należy je podać w oknie dodawania/edycji typu zgłoszenia, w polu Godziny pracy. Dane wprowadzone w tym polu będą uwzględnione podczas przeliczania terminu SLA, czyli określonego w umowie czasu na realizację danego typu zgłoszenia.

Obsługa atrybutów zgłoszeń w sklepie
Dodano obsługę atrybutów zgłoszeń w sklepie. Dzięki temu możliwe jest bardziej szczegółowe sklasyfikowanie zgłoszeń lub uzyskanie dodatkowych informacji od zgłaszającego. Jeśli atrybuty są zdefiniowane, można zobaczyć je w module Zgłoszenia (
). Obsługiwane są następujące typy atrybutów:-
logiczny,
-
datowy,
-
tekstowy,
-
liczbowy,
-
przedział czasowy.

W chwili obecnej w Panelu Administracyjnym nie ma interfejsu użytkownika umożliwiającego definiowanie atrybutów zgłoszeń, atrybuty takie definiowane są wdrożeniowo. Jeśli istnieje potrzeba konfiguracji atrybutów, prosimy o kontakt z Menadżerem Projektu po stronie AssecoBS.
Zarządzanie powiadomieniami zgłoszeń
W Panelu administracyjnym, w module Zgłoszenia (
) umożliwiono skonfigurowanie strategii powiadamiania o zgłoszeniu w zależności od tego, czy jest ono do kogoś przypisane czy też nie.W oknie, które otwiera się po wybraniu przycisku Dodaj typ, widoczne jest nowe pole: Strategia powiadamiania. Można w nim określić, czy powiadamianie o danym typie zgłoszenia ma być wysyłane zawsze, czy też tylko wtedy, kiedy zgłoszenie jest nieprzypisane.

Ponadto na karcie zgłoszenia w Panelu administracyjnym wydzielony został panel Obserwujący. Można w nim dodawać nowych obserwujących oraz usuwać tych, którzy byli dotychczas dodani. Nowych obserwujących można dodać za pomocą przycisku Dodaj (z plusem). Aby usunąć wybranych obserwujących, należy kliknąć przycisk Usuń (krzyżyk), który znajduje się przy ich danych. Jeżeli zgłoszenie zostało dodane w sklepie, niemożliwe jest usunięcie zgłaszającego z listy obserwujących.
Operator może dodać siebie do listy obserwujących po kliknięciu przycisku Obserwuj (ikona oka).

Powiązanie typów zgłoszeń z grupami oddziałów kontrahenta
Umożliwiono powiązanie typów zgłoszeń z grupami oddziałów kontrahenta. Przy dodawaniu reklamacji (w *Panelu administracyjnym* albo w sklepie) uwzględniane jest zawężanie dostępnych typów do opcjonalnie powiązanych grup danego oddziału. Dzięki temu Klient dostaje powiadomienia o zgłoszeniach dotyczących tylko jego oddziału.

Dodawanie zgłoszeń w powiązaniu z zewnętrznym zamówieniem
Umożliwiono dodawanie do zgłoszenia numeru dokumentu pochodzącego z zewnętrznego systemu. Aby do zgłoszenia można było dodać numer takiego dokumentu, w Panelu administracyjnym, w oknie dodawania i edycji typu zgłoszenia (
) należy zaznaczyć pole Możliwość wprowadzania numerów dokumentów z systemów zewnętrznych.Aby podczas dodawania zgłoszenia w sklepie wprowadzić taki numer, należy zaznaczyć Dokument własny i wprowadzić numer tego dokumentu ręcznie.


Kontrakty
Udostępniony został moduł Kontrakty. Umożliwia on: przeglądanie listy kontraktów zawartych, np. z producentami, wgląd w ich szczegóły oraz akceptowanie ich.
Nowy moduł dostępny jest w menu głównym Panelu administracyjnego (
). Lista kontraktów znajduje się też na karcie oddziału kontrahenta, w zakładce Kontrakty. W sklepie natomiast kontrakty są dostępne w Strefie Klienta. Mogą też być dostępne w menu głównym sklepu, o ile w Panelu administracyjnym doda się do niego moduł Kontrakty.Lista kontraktów jest integrowana z systemem ERP. Znajdziemy na niej informacje takie, jak:
-
numer i nazwa kontraktu,
-
data początku i końca obowiązywania kontraktu,
-
oddział kontrahenta, którego dotyczy kontrakt,
-
status (Podpisany, Nowy),
-
dane osoby, która podpisała kontrakt,
-
data podpisania,
-
identyfikator zewnętrzny kontraktu,
-
numer referencyjny
-
oraz załącznik.


W szczegółach kontaktu dodatkowo znajdują się:
-
nazwa kontahenta,
-
producent,
-
treść kontraktu,
-
warunki kontraktu.

Można ograniczyć uprawnienia do akceptowania kontraktów tak, aby mogli to robić tylko użytkownicy o roli Menadżer (wymagana włączona kontrola uprawnień dla użytkowników sklepu).
Obsługa pozycji faktur
Na stronie szczegółów faktury w sklepie i w Panelu administracyjnym dodano prezentację pozycji faktur. Pozycje te mogą być dostarczane integracyjnie.


Prezentowanie na fakturze zawsze cen netto i brutto
Na liście faktur oraz w szczegółach faktury w sklepie zawsze widoczne są ceny netto i brutto, niezależnie od tego, jaki sposób wyświetlania ceny został skonfigurowany w ustawieniach sprzedaży (
).
Darmowa dostawa od kwoty zamówienia — prezentowanie cen netto lub brutto
Poprawiono obsługę funkcjonalności Darmowa dostawa od kwoty zamówienia możliwej do ustawienia podczas definiowania kosztów dostawy (
). To, czy kwota darmowej dostawy obsługiwana jest w wartości netto czy brutto, zależy teraz od globalnego ustawienia sposobu wyświetlania cen w ustawieniach sprzedaży ( ).Dodatkowo w koszyku w sklepie oprócz wartości brakująca kwota wyświetlany jest również typ kwoty: netto lub brutto.
Faktury i Rozrachunki — prezentowanie daty ostatniej aktualizacji dokumentu
W Panelu administracyjnym (
) dodano informację o dacie ostatniej modyfikacji faktur i rozrachunków w modułach Faktury i Rozrachunki. Data jest prezentowana na liście oraz na stronach szczegółów faktur i rozrachunków. Dzięki temu można sprawdzić, które rozrachunki lub faktury danego klienta zostały ostatnio zaktualizowane w aplikacji.
Prezentacja awizów dostaw
Udostępniono awiza dostaw w sklepie. Widoczne są one w Strefie Klienta. Można zobaczyć tam listę awizów, ich szczegóły oraz pozycje. Nad listą znajdują się filtry, które ułatwiają wyszukanie właściwego dokumentu.


Zmiany w module Magazyny
Podgląd stanów magazynowych bez możliwości przełączenia się na dany magazyn
Umożliwiono takie skonfigurowanie magazynu w Panelu administracyjnym, aby Klient nie mógł w sklepie przełączyć się na niego, ale wciąż miał podgląd jego stanów.
Aby wyłączyć możliwość przełączenia się przez Klienta na wybrany magazyn, w module Magazyny (
) w menu Operacje należy wybrać Ustaw tylko do podglądu stanów.

Możliwość dopięcia produktu do magazynu i zmiany typu dostępności produktu na magazynie
W Panelu Administracyjnym dodana została możliwość powiązania produktu z niepowiązanym dotąd magazynem z poziomu karty produktu (w zakładce Magazyny) lub z poziomu operacji grupowych na liście produktów. Dodatkowo — również z poziomu szczegółów produktu — dodana została możliwość zmiany typu dostępności danego produktu (z prostej na liczbową lub odwrotnie). Dzięki temu w Panelu Administracyjnym można zdefiniować nowe powiązania pomiędzy produktami i magazynami, a dla istniejących powiązań wyłączyć dostępność produktów na danym magazynie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zarządzanie powiązaniami kategorii z magazynami
W Panelu Administracyjnym umożliwiono grupowe zarządzanie powiązaniami danej kategorii z magazynami sklepu. Nowa sekcja umożliwiająca zarządzanie tym aspektem dostępna jest w module zarządzania kategorią (
) i umożliwia przypinanie kategorii do magazynów i odpinanie jej od nich bez konieczności zmiany kontekstu aktualnie wybranego magazynu.
Poczta Polska PACZKA 24 i PACZKA 48 — obsługa rozmiarów paczek
W usłudze Poczty Polskiej Paczka 24 oraz Paczka 48 cena oraz możliwe miejsce odbioru przesyłki zależą od jej wymiarów. Maksymalne wymiary paczek w przypadku odbioru w punktach — takich jak placówki pocztowe, wybrane sklepy, kioski i stacje paliw — to: 70 x 60 x 60 cm. W przypadku odbioru w automatach pocztowych maksymalne wymiary paczek to: 60 x 47 x 37 cm. W obu przypadkach maksymalna dopuszczalna waga przesyłki to 20 kg.
W związku z tym wprowadzona została obsługa rozmiarów paczek dla automatów pocztowych i odbioru w punkcie w systemowych sposobach dostawy Odbiór w punkcie 24 i Odbiór w punkcie 48 (
). Po wybraniu w polu Typ kosztów dostawy wartości Rozmiarowe można wprowadzić rodzaje paczek wraz z ich rozmiarami i ceną.W zależności od rozmiaru paczki Klient zobaczy w sklepie inne proponowane punkty odbioru paczki oraz inny koszt przesyłki.


Uzupełnianie zamówienia z pliku
W Panelu administracyjnym (
) umożliwiono importowanie pozycji zamówień z pliku XLSX/CSV na karcie zamówienia.Plik przeznaczony do importu powinien zawierać następujące kolumny: identyfikator produktu, ilość oraz jednostka sprzedaży (opcjonalnie). Identyfikator produktu jest zgodny z wyznacznikiem produktu skonfigurowanym na potrzeby importu koszyka w sklepie (
). Domyślnie jest to ID produktu.Funkcjonalność jest dostępna przy włączonej nowej roli systemowej Menadżer importu pozycji zamówień.

Zarządzanie cennikami
W nowej wersji dodaliśmy możliwość ręcznego zarządzania cennikami (grupowymi i indywidualnymi). Funkcja ta jest dostępna w Panelu administracyjnym (
). Dostępne operacje to:-
dodawanie cennika indywidualnego lub grupowego,
-
pojedyncze lub grupowe usuwanie cenników,

-
dodawanie produktów do cennika (analogicznie jak w ofertach),

-
ustawianie/modyfikowanie ceny albo upustu na pozycjach listy,
-
wprowadzenie ceny i zapisanie jej jako upustu.

Lista ofert — dedykowany link do ofert umożliwiający wyświetlenie ofert z konkretnymi tagami
Dodano obsługę linku specjalnego do listy ofert dostępnych w sklepie, który umożliwia przefiltrowanie ich po tagach. Dzięki temu można tworzyć linkowanie do określonych grup ofert, np. z poziomu menu, bannerów promocyjnych, wstawek własnych etc. Po kliknięciu elementu, do którego przypisany został taki link, Klient zostanie przeniesiony do strony z odpowiednimi ofertami.
Aby móc w ten sposób prezentować wybrane oferty, w Panelu Administracyjnym muszą być do nich przypisane odpowiednie tagi. Następnie należy utworzyć link, na którego końcu znajdą się te tagi.
Link może zawierać jeden lub więcej tagów, według których mają być filtrowane oferty. Każdy z nich należy oddzielić znakiem |.
Szablon linku:
[adres sklepu]/offer/list/index?tag=tag_1|tag_2|...|tag_n
Przykład:
https://[domena.sklepu.pl]/offer/list/index?tag=paluszki|wiosna
Ulepszenia SEO — uzupełnienie mapy strony (sitemap)
W nowej wersji mapa strony, która ułatwia robotom wyszukiwarek indeksowanie witryny, uzupełniona została o wpisy dotyczące:
-
stron prezentujących produkty z wybranych wartości atrybutów słownikowych (dotyczy atrybutów z włączoną widocznością Filtr w wyszukiwarce głównej),
-
stron prezentujących artykuły wprowadzane w ramach modułu Aktualności.
Dzięki temu wyszukiwarki łatwiej będą mogły znaleźć te treści oraz odsyłać do nich przez wyniki wyszukiwania. Na przykład nowy artykuł dotyczący promocji w sklepie szybciej pojawi się w wynikach wyszukiwania i potencjalni klienci wcześniej się o niej dowiedzą.
Dodanie parametru umożliwiającego wyłączenie tworzenia linków z atrybutów
Widoczne w sklepie, np. na karcie produktu, wartości atrybutów produktu, są domyślnie podlinkowane. Wprowadzono jednak możliwość wyłączenia tworzenia tych linków.
W ustawieniach sklepu (
) dodane zostało ustawienie Aktywne linki dla wartości atrybutów o domyślnej wartości TAK. Za jego pomocą można sterować aktywnością linków dla wartości atrybutów przy prezentacji produktów z oferty.
Unresolved include directive in modules/ROOT/pages/partials/index.adoc - include::../../3.23/pl/zmiany.adoc[]